Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak daleko je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na domowe piękne ubarwienie, dosyć często wybierane są do upraw w domowych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na naszych pupili, no i rybki potrzebują określonych warunków do życia prawidłowej jakości i zdrowia.

Szczególnie znaczącym jest, aby dostarczyć im jak najnormalniejsze powody do wzroście – dzięki obecnemu będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom optymalne powody do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niebezpieczne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i opadają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia umacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników istnieje oczywistsza, akwarium powinno stanowić co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do unii ryb labiryntowych, oraz zatem oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być znacznie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Stanowi to zarówno kolejną zaletę – chroni ryby przed za długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto wpisać na kilka roślin, które będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne elementy podłoża, jak skały w głębszym kolorze. Zapewni nam więc odpowiednie powody do kontroli tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej pozytywnej jakości.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x