blokada google po hard resecie

Znaleziony temat: blokada google po hard resecie

Blokada Google po hard resecie – jak sobie poradzić?

Często zdarza się, że po wykonaniu hard resetu urządzenia mobilnego, np. smartfona, tabletu czy laptopa, pojawiają się problemy z dostępem do niektórych stron internetowych, w tym do Google. Co w takiej sytuacji można zrobić?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, że blokada Google po hard resecie może mieć różne przyczyny. Jedną z najczęstszych jest ustawienie błędnych dat i godzin w urządzeniu, co może prowadzić do problemów z certyfikatami SSL i uniemożliwiać dostęp do niektórych stron. Dlatego też, przed próbą rozwiązania problemu, warto upewnić się, że data i godzina w urządzeniu są ustawione poprawnie.

Jeśli to nie pomaga, warto spróbować zmienić ustawienia sieci Wi-Fi lub połączyć się z inną siecią. Czasem bowiem problem z dostępem do Google może wynikać z problemów z siecią, a nie z urządzeniem.

Jeśli powyższe kroki nie przyniosły skutku, warto spróbować zresetować ustawienia sieciowe urządzenia. W przypadku smartfonów i tabletów można to zrobić w ustawieniach systemowych, w sekcji „Sieć i Internet”. W przypadku laptopów z systemem Windows, należy przejść do sekcji „Ustawienia” i wybrać „Sieć i Internet”, a następnie „Resetuj sieć”.

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, można spróbować zresetować ustawienia przeglądarki internetowej. W przypadku Google Chrome, należy przejść do ustawień przeglądarki, a następnie wybrać „Zaawansowane ustawienia”. W sekcji „Resetowanie i czyszczenie” należy wybrać „Resetuj ustawienia przeglądarki”.

Warto również pamiętać, że blokada Google po hard resecie może wynikać z problemów z DNS. W takiej sytuacji warto spróbować zmienić ustawienia DNS na te oferowane przez Google, tj. 8.8.8.8 i 8.8.4.4.

Podsumowując, blokada Google po hard resecie może być frustrującym problemem, ale istnieje wiele sposobów, aby go rozwiązać. Warto zacząć od sprawdzenia daty i godziny w urządzeniu, a następnie spróbować zmienić ustawienia sieciowe, przeglądarki lub DNS. W przypadku braku skutku, warto skontaktować się z producentem urządzenia lub z serwisem technicznym.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: blokada google po hard resecie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x