{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w nagłych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza historia wiążąca się z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą historię finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz garść wiadomości odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem staje się brak wiadomości, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x