o little town of bethlehem bing crosby

Znaleziony temat: o little town of bethlehem bing crosby

„O małe miasteczko Betlejem” – historia i znaczenie popularnej kolędy

„O małe miasteczko Betlejem” to jedna z najbardziej znanych i lubianych kolęd, która pochodzi z XIX wieku. Jej słowa opowiadają o narodzinach Jezusa Chrystusa w Betlejem, a melodia wprowadza nas w świąteczny nastrój. Warto poznać historię i znaczenie tej pięknej kolędy.

Historia

Autorstwo słów do kolędy przypisuje się Phillipsowi Brooksowi, amerykańskiemu duchownemu, który w 1865 roku odwiedził Betlejem. Tam zainspirował się pięknem miasta i jego historią, co zaowocowało napisaniem tekstu kolędy. Melodia została skomponowana przez Lewisa Rednera, organistę z kościoła, w którym Brooks wygłosił kazanie wigilijne.

Znaczenie

„O małe miasteczko Betlejem” to kolęda, która opowiada o narodzinach Jezusa Chrystusa. Słowa ukazują pokój i radość, jakie zapanowały w Betlejem po przyjściu na świat Syna Bożego. Kolęda ta przypomina nam o tym, że Boże Narodzenie to czas miłości, nadziei i pojednania. To czas, kiedy warto składać sobie życzenia i dzielić się radością z bliskimi.

Wersja Binga Crosby’ego

„O małe miasteczko Betlejem” doczekało się wielu wersji, ale jedną z najbardziej znanych jest wykonanie Binga Crosby’ego. Jego wersja z 1947 roku jest uważana za jedną z najpiękniejszych i najbardziej sentymentalnych. Crosby, znany amerykański piosenkarz i aktor, nagrał wiele świątecznych piosenek, ale to właśnie „O małe miasteczko Betlejem” zyskało największą popularność.

Podsumowanie

„O małe miasteczko Betlejem” to piękna kolęda, która wprowadza nas w świąteczny nastrój i przypomina o prawdziwym znaczeniu Bożego Narodzenia. Jej słowa i melodia są znane na całym świecie, a wykonanie Binga Crosby’ego zawsze budzi wiele emocji. Warto przypominać sobie tę kolędę i cieszyć się nią wraz z rodziną i przyjaciółmi podczas świątecznych spotkań.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: o little town of bethlehem bing crosby

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x