Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

W sukcesie dużo z nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie motywują do prac fizycznej. Nie poruszając już nawet o zwykłym spacerze na nowym powietrzu… Co dużo, w stopniu zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie ale do pytania o kondycję fizyczną, ale też do wyglądu swej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym czasem na to, aby wrócić do sytuacje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stopniu zimowym, że zawierać nowy przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z rodzaju problemów skórnych, jak również społecznej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby korzystającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okazjach warto też pokazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wziąć z kilku innych zabiegów, ponieważ ich służenie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najciekawszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo toż korzystny wybór oraz czy wolno je utworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest tak duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w momencie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy ale nie jest różnych przeciwwskazań do pewnych kuracji, wynikających np. z naszego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do najłatwiejszych sposobów w owym sezonie kwalifikuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego sprawienia używa się różnego rodzaju kwasy, które, w relacje od guście i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać słabsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie dopiero na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją wykonać chociażby w sukcesie cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia sprawdza się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak zaś w terapiach, których celem jest pełna poprawa wyglądu cery. Braki tego typu pozwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która polega na niskim wprowadzeniu w rolę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej ostatecznych wartości jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samodzielnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z branży ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w stopniu zimowym, są dłonie. To rzeczywiście na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z problemem wysuszonej i uszkodzonej skóry w miejscowościach dłoni, jedynym lekarstwem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są używane w porządku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x