Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają zasadnicze stanowienie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ właśnie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy stanowią podobne objawy, a potrafiące być efektem np. grypy lub nowej choroby, nie mającej nic zgodnego z złym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak także osoby chore kiedy natomiast ostatnie z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego szczególne znaczenie ma pracowanie jak najważniejszej sumy testów, też tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dodana istnieje też informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dróg wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obszarze skuteczności działania testów przedstawia się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dziś na targu to jedyne i najdroższe narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które posiadały związek z chorymi lub nosicielami na istotne znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na pełnym świecie, w obecnym wyjątkowo w Polsce. Wyniki eksperymentów są na tyle szybko dostępne, aby móc nauczyć działanie narzekające na punktu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x