Wróżby z Tarota, czy to się sprawdza?

Wróżby z Tarota, czy to się sprawdza?

Dość wielu z nas zastanawia się nad tym „Czy wróżby z tarota się sprawdzają?”, choć jakaś część z nas widzi w tym jedynie zgrabną manipulację psychologiczną i chęć wyłudzenia pewnych pieniędzy. Nie da się też ukryć tego, że to właśnie koszt dla wielu z nas jest powodem do tego nie kombinowania z wróżbami. Inni zaś, czyli ludzie z bardziej zasobnym portfelem korzystają z tej konkretnej opcji raz na jakiś czas, po to by poznać jakąś przepowiednią, czy też możliwość. Nie oznacza to rzecz jasna tego, że ludzie z dostatecznie grubym portfelem robią to regularnie, bo tylko co jakiś czas sprawdzają te karty i to raczej głównie ze względu na czystą ciekawość. Kluczowe znaczenie w tym okazyjnym sprawdzaniu ma to, że takie właśnie ma miejsce raz na te kilka miesięcy i jeśli już to za niewielkie pieniądze. Takie podejście do tej sprawy nie da się nazwać dziwnym, bo dziwnym może być jedynie to, że wielu z nas nie przyznaje się do korzystania z tych opcji, bo się tego wstydzimy i to w wielu procentach przypadków.

Faktyczny koszt

Czasy obecne to raczej nie wybranie jakiegoś wróżbity, który jeździ razem z cyrkiem po okolicznych miasteczkach, bo takie korzystanie z tego typu usługi było normą kilka dekad temu lub nawet blisko sto lat temu. Wtedy właśnie płaciło się za typową wróżbę z kart tarota raczej te niezbyt duże pieniądze, ale obecnie taka typowa jednorazowa wróżba to też niewielki koszt, choć obecnie da się to robić anonimowo. Właśnie anonimowość w tym wszystkim dla wielu z nas się najbardziej podoba, a konkretniej to, że korzystamy z wróżby i osoba która nam wróży kompletnie nie wie nic o nas i to się podoba wielu osobom. Jednym słowem korzystanie z tej specyficznej opcji to nie to samo co przyznawanie się do korzystania z wróżb. Drugiego zazwyczaj nikt z nas nie robi, bo boimy się przyznać przed znajomymi do tego, że wydajemy jakąś część oszczędności na coś, co faktycznie nie ma sensu. Z drugiej strony jakaś część z nas wyraźnie czuje to, że te wróżby w jakimś procencie przypadków się sprawdzają. Pozornie te odczucia są dziwnymi, ale płacimy za coś, co w pewnym stopniu jest przepowiednią, która to do jakiegoś stopnia się spełnia i to właśnie ze względu na naszą wiarę we wróżby. Psychologicznie brzmi to specyficznie, ale tak jest.

sprawdź https://wrozbici.com/

Internet i portale społecznościowe

Nikogo nie dziwi też i to, że osoby wróżące z kart tarota działają w sieci, a nawet na portalach społecznościowych takich jak Facebook. Tak jest głównie ze względu na to, że niemal całe życie sieciowe przeniosło się na portale społecznościowe, a na takowych można znaleźć brokerów, wróżbitów i bukmacherów. Jednym słowem są to ludzie specjalizujący się niemal we wszystkim, choć jeśli chodzi o wróżby to wielu z nas zna jedynie znak zodiaku i czasami tak jakby zerka na przepowiednie dotyczące tych znaków dostępne ogólnie. Sięgnięcie po tę spersonalizowaną przepowiednię to raczej nie coś czego się niemal nie spotyka, ale coś co chcemy uczynić tak, by nasza rodzina i bliscy się o tym nie przekonali. Zwłaszcza tacy bliscy, którzy zaliczają te praktyki do dziwactw.

Psychologia

Pewnym jest też i to, że osoby wróżące z kart tarota do jakiegoś stopnia znają psychologię, czyli jeśli wyciągną kartę ze śmiercią, to mogą to też nazwać końcem pewnego etapu w życiu i jednocześnie początkiem nowego. Mogą określenia tego użyć także w stosunku do miłości lub przyjaźni. Dlatego te wróżby mają zaskakująco wiele znaczeń i co równie istotne jakaś część ludzi odczuje to, że faktycznie się spełniają.

Inne ważne prawdy

Kiedyś istotni władcy, a nawet prezydenci korzystali z pomocy kart tarota, ale obecnie wróżenie z nich wydaje się być niemal wyłącznie dziwactwem, a przynajmniej tak to się przedstawia. Nie mniej jednak jakaś część z nas skorzysta z tej opcji i jeśli kilka z kilkudziesięciu przepowiedni się sprawdzi to zaczynamy bardziej wierzyć w moc tarota. Rzecz jasna nie jest to tak, że każdy w to uwierzy, bo dla jednego te pięć na trzydzieści to sporo, a dla kogoś innego zaledwie czysty przypadek. Dlatego wiara w tarota zależy od naszej psychiki i od tego jak widzimy wróżby, a nie od matematycznych wyliczeń.

Zobacz również pożyczki 15 minut

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x